Reference a Loris v médiích

Loris Games

Ypsilonie - hra

Naučíte se vyjmenovaná slova a ani o tom nebudete vědět!

více

Oeconomica

Ekonomie je hra(čka)

více

Malacca

Rychlá karetní párty hra pro 2 až 8 hráčů! Piráti útočí!!!

více

Reference a Loris v médiích

Ypsilonie - Cesta do vyjmenované země 

 • Učení hrou i v Metru.

 

Numerix - Počítání, které baví

 • "Na Numerixu oceňuji především zábavnou formu, s jakou pomáhá dětem s procvičováním numeriky. Hra je navíc velmi variabilní - dítě si ji může zahrát samo, ve dvojici nebo klidně ve větší skupině. Numerix je přizpůsoben i tomu, aby proti sobě mohly zároveň hrát děti s různou úrovní matematických dovedností. Na vyšších úrovních hry, např. při násobení, je k dispozici tabulka pro ověření správnosti výsledku." PaedDr. Drahomíra Jucovičová, speciální pedagožka a autorka výukových pomůcek

 • "Děti se během hry zlepší v tolik potřebné zběhlosti v základních aritmetických operacích a ani to nebude bolet." Mgr. David Hanzlíček, matematika/zeměpis, gymnázium Českolipská, Praha 9
 • "Děti při hře nepotřebují žádnou vnější kontrolu správného počítání – musejí se stále kontrolovat navzájem, aby se náhodou někdo neprávem nepřiblížil k cíli."Jan Michal Mleziva, Rodina a škola, listopad 2012
 • "Nejvíce mé kolegy zaujalo, že hra pokrývá svými různými numerickými aktivitami druhou až pátou třídu. Je rychlá, takže se hodí do výuky a umožňuje přitom procvičit velké množství náhodných příkladů."Lenka Dvořáková, ředitelka ZŠ a MŠ Prosenice, Učitelský zpravodaj září 2012

 

Extrémní pexeso Lilanga

 

Malacca

 

Oeconomica

 • Zdeněk Tůma, bývalý guvernér České národní banky"Finanční gramotnost se pomalu propracovává do školních osnov, přesto pořád platí, že na hře se dá vzdělání nejlépe budovat. A to platí i pro ekonomii. K mému vlastnímu překvapení moje děti již při první hře Oeconomica ocenily, že v ní rozhoduje strategie a nikoli náhoda."

 • Martin Roman, bývalý předseda dozorčí rady společnosti ČEZ, hru charakterizoval následovně: „Oeconomica je zábavný a efektivní způsob, jak vysvětlit zákon poptávky a nabídky na trhu a zároveň výborná hra."

 • Názor České středoškolské unie, jejíž členové hru hráli, je následující: "Hra samotná je velmi napínavá a dokáže zaujmout. Kdo by nechtěl ovládat manažery napříč podniky a budovat své vlastní obchodní impérium. Vydařená je i simulace reálného obchodního prostředí ať již jasně danou závislostí ceny na poptávce a nabídce nebo externalitami v podobě karet náhody. Obecně je hra i pro lidi bez ekonomických znalostí poutavá a dokáže je základní souvislosti naučit."

 • Martin Gregor, ředitel IES, uvádí: "Hru Oeconomica lze chápat jako určitý model, znázorňující jak reaguje nabídka, poptávka a cena na chování podniků, za které rozhodují hráči. Z toho pohledu vlastně zjednodušeně představuje práci ekonomů, kteří ke zkoumání reality rovněž využívají ekonomické modely."

 • Andrej Novik, společnost Scio: "Díky svému zaujetí pro hru proniknou hráči mnohem snáze do dané problematiky. Pro pochopení abstraktních pojmů je jejich konkrétní aplikace zvláště důležitá. Vyplatí se mi spíše investovat do výroby elektřiny, nebo raději do vzdělávání budoucích zaměstnanců? Mám si vzít úvěr? Budu schopný splácet?"

 • Daniel Münich, pedagog prestižního institutu pro doktorandské studium CERGE a člen NERV: "Mám ze hry velice dobrý dojem! Během chvíle moje dcera velice polopaticky pochopila, že v případě odpuštěného úroku není důvod na nic čekat a půjcit si. Hra dále názorně ukazuje, co je to "holding", kdy si jako vlastník elektrárny mohu zlevnit elektřinu pro výrobu aut; jak touha po zisku vede k vyrovnáni nabídky a poptávky."

 • http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/246491-hvezdny-prachy-divaky-nauci-jak-nenaletet-financnim-podvodnikum/

 • Česká škola

Finance v kapse - desková hra pro Partners

Vědomostní desková hra "Finance v kapse" vznikla jako projekt pro poradenskou společnost Partners.

Ve "Financích v kapse" prochází hráči po herním plánu podle toho, jak odpovídají na otázky z oblasti finanční gramotnosti. Obtížnost otázek si určují sami, ale platí, že čím těžší otázku správně zodpoví, o to dál se mohou pohnout. V postupu jim pomáhají karty "Den finanční gramotnosti", které mohou získat na speciálních polích, naopak pozor si musejí dávat na pole "Zloděj", které jim cestu může ztížit.

Hra je velmi variabilní, mohou ji hrát zároveň hráči se lepšími i horšími znalostmi ze světa financí. Ovšem samotným hraním hry se hráči dozvídají základní pojmy a koncepty finanční gramotnosti.

 

Reference Partners: na vyžádání na emailu krystof.kozak@lorisgames.cz.

 

http://www.jsmepartners.cz/cs/jsme-partners/o-partners/deskova-hra-finance-v-kapse-je-na-svete/

 

 

Loris Games obecně

Rozhovor s naším autorem Kryštofem Kozákem na Českém rozhlase: http://www.rozhlas.cz/radiowave/spolecnost/_zprava/deskove-a-karetni-hry-uzasny-mikrosvet-nejen-pro-geeky-a-hracicky--1367058